KOŁO TURYSTYCZNE

ROK SZKOLNY 2022/2023

ROK SZKOLNY 2021/2022

ROK SZKOLNY 2020/2021

Parki Krajobrazowe Małopolski: prezentacja prac w ramach projektu koła biologicznego i turystycznego

Grupa uczniów naszej szkoły – uczestników Koła Biologicznego i Turystycznego pod opieką Pani Magdaleny Małochy zrealizowała projekt popularyzujący wiedzę na temat Parków Krajobrazowych Małopolski. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi informacjami dotyczącymi bliskich nam miejsc – godnych zobaczenia.

Wszystkie prezentacje można obejrzeć po kliknięciu na obrazek lub w link pod nim. Zapraszamy !!!

11.01.2020 Koło turystyczne gościnnie w Żarach

Dnia 11.01.2020 Koło Turystyczne gościło w Żarach u państwa Kramarczyków. Młodzież z naszej szkoły poznała tam miododajne uprawy oraz proces pozyskiwania miodu. Dodatkowo nasi mili gospodarze poczęstowali wszystkich przepysznym swojskim chlebem z miodem, kiełbasą z ogniska i herbatą z sokiem malinowym. Po posiłku i pożegnaniu się gościnnym gospodarzami ruszyliśmy na naszą trasę turystyczną, która tym razem prowadziła przez Żary do Wąwozu Stradlina. Następnie Doliną Racławki doszliśmy do żółtego szlaku, który przez lasy prowadzi nas do Dębnika i Czatkowic. Po krótkim odpoczynku przy pomniku Żaby, około 14.00 po pokonaniu 12 kilometrów skończyliśmy wycieczkę przy budynku naszej szkoły.

14 Grudzień, 2019: W Dolinie Racławki

14.12.2019 Kolejna wyprawa Koła Turystycznego. Tym razem wyruszyliśmy do Doliny Racławki. Jedna z piękniejszych dolin południowej Polski przywitała nas deszczem, jednak im dalej szliśmy tym robiło się pogodnej. Po wyjściu z dolinki dotarliśmy do Paczółtowic, gdzie zwiedziliśmy zabytkowy kościół. Następnie przeszliśmy do Dębnika tam odwiedziliśmy cmentarz choleryczny z I wojny światowej następnie przez Czatkowice dotarliśmy do Krzeszowic. Pokonaliśmy 11km?. Opiekę nad młodymi turystami sprawowały panie Magdalena Małocha i Agnieszka Ostachowska.

9 listopad, 2019: Jaskinia Wierzchowska

09.11.2019 tego dnia odbyła się kolejna wycieczka Kółka Turystycznego. Tym razem zwiedziliśmy najdłuższą w Polsce Jaskinię Wierzchowską. Po godzinnym spacerze w tunelach skalnych ruszyliśmy pieszo do Doliny Kluczwody, następnie do Zelkowa i Bolechowic. Po drodze zatrzymaliśmy się na placu zabaw, gdzie duże dzieci bardzo dobrze się bawiły, a w Zelkowie nad stawem podziwialiśmy piękne kolorowe ryby i kaczki. Pogoda nam dopisała, humory też więc i tę wycieczkę możemy zaliczyć do udanych.

Opiekę nad młodzieżą pełniły niezawodne turystki, Pani Magdalena Małocha i Agnieszka Ostachowska.

12 października 2019: Jesienna wycieczka rowerowa poprzez Puszczę Dulowską

Czy to możliwe, aby przeżyć przygodę wakacyjną jesienią? Z Kołem Turysycznym prężnie działającym w naszej szkole jest o jak najbardziej możliwe !!!

12 października 2019r. odbyliśmy kolejną wycieczkę – tym razem rowerową. Trasa prowadziła z Krzeszowic do Tenczynka, następnie obok Stawu Wrońskiego przez Puszczę Dulowską, aż nad Zalew Chechło w Trzebinii. W czasie postoju na Stawem Wrońskim zachwyciliśmy się ścieżką dydaktyczną wokół tego pięknie zagospodarowanego zbiornika wodnego. Z kolei zatrzymując się w Puszczy Dulowskiej zapoznaliśmy się z zagrożeniami, ale i pożytkami jakie daje nam ten ekosystem. Największa przyjemność czekała nas nad Zalewem Chechło, gdzie pomimo zmęczenia jazdą rowerem nie omieszkaliśmy skorzystać z wszelkich tamtejszych atrakcji, takich jak: fantastyczny plac zabaw, wieża widokowa oraz wspaniała, piaszczysta plaża. Dodać należy, że słoneczna pogoda, towarzysząca przez cały czas naszej wyprawy była cudownym uzupełnieniem wrażeń estetycznych związanych z barwami otaczającej nas przyrody. Nowo wybudowaną drogą przez Wolę Filipowską (wzdłuż torów kolejowych) wróciliśmy do Krzeszowic.

Pokonaliśmy 41 km. Gratulujemy wszystkim uczestnikom kondycji i bardzo odpowiedzialnego zachowania podczas całej podróży. Oprócz jazdy na rowerze mieliśmy też inne atrakcje, zobaczcie sami☺️ . Opiekę nad grupą rowerzystów pełniły Panie Agnieszka Ostachowska i Magdalena Małocha.

14.09.2019 rozpoczęło swą działalność KOŁO TURYSTYCZNE. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z opiekunką, panią Magdaleną Małochą.

Na pierwszą wycieczkę wybrało się 19 uczniów naszej szkoły z klas od V – VIII. O godz 8.00 pod opieką Pań, Magdaleny Małochy i Agnieszki Ostachowskiej, wyruszyliśmy busem do Regulic, tam odbyliśmy podróż drezynami, następnie poszliśmy do winnicy, gdzie poznaliśmy szczepy winne uprawiane w Polsce i uczyliśmy się korkowania butelek. Następnym punktem naszego programu był zamek w Lipowcu, do którego szliśmy pieszo z Regulic. Zamek zwiedziliśmy przy pomocy gry edukacyjnej, było super. Pokonaliśmy ponad 12 km pieszo, byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

Możliwość komentowania została wyłączona.