SRU 2020/2021

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ROK SZKOLNY 2020/2021

1. Samorząd Szkolnej Rady Uczniowskiej przy Szkole Podstawowej nr. w Krzeszowicach działa w oparciu o Ustawę o Systemie Oświaty oraz Statutu Szkoły oraz Regulaminu Samorządu Uczniowskiego.
  2. Samorząd Uczniowski tworzą z mocy prawa wszyscy uczniowie szkoły. Jest organizacją niezależną,a jego organy są reprezentantami ogółu uczniów szkoły.
  3. Samorząd Uczniowski jest jednym z czterech organów szkoły powołanym w celu współdziałania z Dyrektorem Szkoły,Radą Pedagogiczną oraz Radą Rodziców.
Plan pracy Szkolnej Rady Uczniowskiej powstaje na podstawie propozycji uczniów wszystkich klas. Ma charakter otwarty, jest na bieżąco aktualizowany i uzupełniany w miarę potrzeb i napływu nowych inicjatyw. Jest realizowany we współpracy z Dyrektorem Szkoły i Radą Pedagogiczną.

Szkolna Rada Uczniowska w okresie trwania pandemii SARS-COVID-19 swoją działalność będzie prowadziła w oparciu o wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora  Sanitarnego obowiązujące na terenie całej szkoły.

Organami Samorządu Uczniowskiego są:
  1. Przewodniczący Szkolnej Rady Uczniowskiej i jego zastępca
  2. Szkolna Rada Uczniowska
  3. Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Przewodniczącą Szkolnej Rady Uczniowskiej w roku szkolnym2020/2021 została Róża Drzewniak z klasy VII D.

Skład Szkolnej Rady Uczniowskiej:

Klasa IV A:
  1. Gąsior Sandra
Opiekun Szkolnej Rady Uczniowskiej: Renata Nowak

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krzeszowicach

Wczoraj w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej.
Kandydowali uczniowie klasy VIIIA i VIII B:

1. Maja Mucha
  2. Tomasz Balon
  3. Mateusz Kamiński
  4. Ivanna Dykovytska

Wyniki głosowania:

• Liczba osób, które przystąpiły do głosowania: 292
  • Liczba oddanych głosów ważnych: 292
  • Liczba oddanych głosów nieważnych: 1
  1. Maja Mucha uzyskała 150 głosów
  2. Tomasz Balon 23 głosy
  3. Mateusz Kamiński 28 głosów
  4. Ivanna Dykovtska 91 głosów

Radnym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krzeszowicach została Maja Mucha
Wszystkim kandydatom gratulujemy !

APEL SZKLONY, 03.10.2019

Dnia 03 października 2019 w naszej szkole odbył się  pierwszy tegoroczny apel organizacyjny Szkolnej Rady Uczniowskiej.
Na apelu został przedstawiony zarząd oraz skład Szkolnej Rady Uczniowskiej, która postara się o  organizowanie dla  swoich szkolnych koleżanek i kolegów ciekawych imprez szkolnych, świąt, zabaw i konkursów.

Szczególnie gorąco powitaliśmy uczniów klas pierwszych, którzy już w najbliższym czasie staną się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły ( 14 października odbędzie się uroczyste ślubowanie klas pierwszych ).

Z okazji niedawno obchodzonego Dnia Chłopaka w imieniu przewodniczącej SRU  oraz wszystkich dziewcząt w szkole wszystkim młodym i tym starszym panom zostały złożone życzenia wszystkiego najlepszego.

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH, 14 PAŹDZIERNIKA

NA HALI SPORTOWEJ ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.PODCZAS UROCZYSTEJ AKADEMII MIELIŚMY PRZYJEMNOŚĆ POZNAĆ UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH, KTÓRZY TUŻ PO UROCZYSTYM ŚLUBOWANIU I PASOWANIU NA UCZNIA PO RAZ PIERWSZY WYSTĄPILI NA SZKOLNEJ SCENIE.UCZNIOWIE SRU NA POWITANIE “PIERWSZAKÓW” W NOWEJ SZKOLE PRZYGOTOWALI MAŁĄ NIESPODZIANKĘ.W TAKT PIOSENKI Z “AKADEMII PANA KLEKSA” PT. “WITAJCIE W NASZEJ BAJCE” UCZNIOWIE SRU PRZEBRANI ZA POSTACIE BAJKOWE ZAPROSILI PIERWSZAKÓW DO WSPÓLNEJ ZABAWY I TAŃCA CZĘSTUJĄC ICH RÓWNIEŻ SŁODYCZAMI.