Konkurs na fotografię minimalistyczną -Mniej znaczy więcej

Dzień dobry,

Minimalizm w fotografii oznacza prostotę, wolność, harmonię i spokój. Warto docenić minimalizm w rzeczywistości, która jest zabałaganiona, przesycona szczegółami. Warto zwyczajnie zwolnić. Nie da się zaobserwować minimalizmu w biegu. Świadome ograniczanie elementów do tych naprawdę niezbędnych, wbrew pozorom może przekazać bardzo wiele, kadr staje się łatwiejszy w odbiorze niż kompozycja pełna form.

Na zachętę dodamy, że minimalistyczna Praca Andreasa Gursky’ego przedstawiająca rzekę Ren została najdroższą fotografią świata. Sprzedała się na aukcji za 4,3 miliona dolarów. Wprawdzie nagrody w naszym konkursie są skromniejsze, ale kto wie – może zwycięskie prace osiągną wartość zdjęcia Gursky`ego.

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym: dzieci, młodzież oraz dorosłych. Zdjęcia można wykonywać aparatem fotograficznym albo smartfonem. Liczy się pomysł. Na zdjęcia czekamy do 10 kwietnia 2021 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju 2021 roku, a wyniki podamy na facebooku oraz stronie MOKSiR Chrzanów. Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie konkursu www.moksir.chrzanow.pl

Prace konkursowe należy nadesłać w formie elektronicznej na adres – promocja@moksir.chrzanow.pl z dopiskiem „Mniej znaczy więcej” dodając następujące dane: imię i nazwisko autora, tytuł pracy i miejsce wykonania, kontakt telefoniczny. Uczestnicy muszą wypełnić i wysłać załącznik nr 1 dołączony do regulaminu dostępnego na stronie MOKSiR.

Życzę miłego dnia

Z poważaniem

Piotr Oczkowski

Dodatkowe informacje u Pani Anny Wentrys-Kurdziel.