Ślubowanie klas pierwszych

14 października 2021 roku nasi najmłodsi uczniowie zostali przyjęci w szeregi społeczności szkolnej.  Podczas uroczystości ŚLUBOWANIA złożyli uroczystą przysięgę i zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności.

„ My tu przyszliśmy pierwszy raz, pierwszaki zupełnie nowi.

Niepewnym wzrokiem każdy z nas przygląda się sąsiadowi…”

Niepewność pierwszaczków szybko zniknęła po ciepłych i serdecznych słowach jakimi przywitał ich Pan Dyrektor Sławomir Burek, a moment kiedy zostali pasowani magicznym ołówkiem na uczniów Szkoły Podstawowe nr1 w Krzeszowicach wywołał uśmiech na każdej  dziecięcej twarzyczce. Odwagi dodawali rodzice, którzy dumnie spoglądali z widowni. Samorząd Uczniowski przy dźwiękach skocznej muzyki z Akademii Pana Kleksa, w bajkowych   przebraniach , z koszyczkiem pełnym słodkości wprowadził pierwszaków w wesoły nastrój.  Po uroczystości uczniowie otrzymali swój pierwszy szkolny dokument – legitymację szkolną, akt pasowania na ucznia oraz prezent książkowy zafundowany przez rodziców uczniów. Przy pięknej jesiennej dekoracji pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Podziękowania za pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości dla:

– Rodziców uczniów klas pierwszych

– Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Renaty Nowak

– Pocztu Sztandarowego pod opieką p. Roberta Chochoła

– Koła Plastycznego (Julia Dudek, Lena Jeziorkowska, Marcin Buda z kl.5b, Natalia Wrońska, Krystyna Więcek, Agnieszka Szmigiel z kl.5c) pod opieka p.  Anny Wentrys – Kurdziel

 – Zespołu odpowiedzialnego za nagłośnienie pod opieką p. Zenona Mąsiora

–  p. Agnieszki Żak za oprawę muzyczną

–  p. Anny Kulak za fotorelację z uroczystości