INSPIRACJE NATURĄ czyli obchody Dnia Ziemi w naszej szkole

19 czerwca 2023r. zastanawialiśmy się czego człowiek (jako jeden malutki element przyrody) nauczył się od matki natury. Było to możliwe dzięki propozycjom przygotowanym przez uczniów koła biologicznego.

Tak więc:

– ułożywszy puzzle znalezione pod odpowiednimi roślinami w ogrodzie szkolnym dowiedzieliśmy się np. że nawet śluzowce mogą „zaprojektować” układ komunikacyjny w dużej aglomeracji miejskiej

– przygotowując „portret” rośliny, zwierzęcia czy grzyba chronionego oraz produkując instrumenty muzyczne można to zrobić w ekologiczny sposób, wykorzystując tylko materiały znalezione w naturze

– słuchając utworów muzyki poważnej da się zatańczyć dzięki podglądaniu naszych „braci mniejszych”,

ale także

– warto uważnie czytać wybrane dzieła literackie, aby docenić kunszt obserwacyjny ich autorów.

W czasie spotkania na hali i prezentacji przygotowanych występów kolejny raz przekonaliśmy się jacy kreatywni i  utalentowani uczniowie chodzą do naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim uczniom za dobrą zabawę, wychowawcom za opiekę i pomoc w przygotowaniu się do występów, pozostałym nauczycielom za „oprawę” organizacyjną imprezy, a uczniom koła biologicznego za przygotowanie zadań, które dużo nauczyły nas i zachęciły do innego typu niż na lekcjach, ale mimo wszystko naukowej aktywności.

Organizatorem Dnia Ziemi jest Szkolne Koło Biologiczne wraz z Opiekunem Koła – Panią Magdaleną Małochą