Podróż w głąb siebie…

Są takie utwory, które poznane w dzieciństwie lub wczesnej młodości, odciskają na nas piętno i kształtują jako dorosłych. Do nich z pewnością należy Mały Książę Antoine’a
de Saint – Excuper’ego.

We wtorkowy poranek uczniowie klasy VIc wraz ze swoimi opiekunami mieli niewątpliwą przyjemność zobaczyć na deskach Teatru Współczesnego w Krakowie autorską inscenizację tej poetyckiej opowieści. Dla większości uczestników wyprawy było to pierwsze spotkanie z Małym Księciem. Wszyscy jednak daliśmy się uwieść historii chłopca (w tej roli fenomenalna Olga Widlarz), który z dziecięcą wrażliwością obserwuje i komentuje świat zanurzony w absurdy i niedorzeczności. Zanim powrócił do swojej Róży, pozostawił nam proste, ale jakże wymagające przesłanie: twórzcie więzi, kochajcie i bądźcie kochani, przyjaźnijcie się…

Dopełnieniem metaforycznej podróży stał się spacer urokliwą ulicą Kanoniczą i krakowskimi Plantami. Wspominając nietuzinkowe postaci (m.in. Długosza, Wyspiańskiego, Demarczyk, Skrzyneckiego) napawaliśmy się atmosferą miasta, w którym sztuka staje się życiem, a życie – sztuką…

Opiekunami klasy w tym dniu byli – Pani Małgorzata Dudek oraz wychowawca Marcin Kliś