Zapraszamy na nowe zajęcia w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach!

Ferie z rzeźbą:

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. W tym czasie tradycyjnie organizujemy półkolonię „Ferie w mieście”. Jednak jeśli Wasze dziecko nie chce spędzać całego tygodnia na zorganizowanym wypoczynku, w dodatku ma artystyczne zacięcie, mamy coś idealnego na tę okazję! „Ferie z rzeźbą – warsztaty twórcze” w pracowni plastycznej w Pałacu Vauxhall poprowadzi Andrzej Kurowski z pracowni rzeźby „Pod Dobrym Księżycem”.

Do udziału zapraszamy dzieci w wieku od 8-14 lat. Trzydniowe warsztaty będą odbywały się w kameralnych grupach (maksymalnie 8 osób), od poniedziałku do środy w następujących terminach:

I grupa: 12-14 lutego, godz. 12.00-14.15

II grupa: 19-21 lutego, godz. 12.00-14.15

Koszt: 170 zł/ dziecko (materiały na zajęcia w cenie)

Celem warsztatów jest pobudzenie twórczych zmysłów młodych osób, rozwiniecie ich wyobraźni przestrzennej oraz ukazanie jak trudną i jednocześnie fascynującą dziedziną sztuki jest rzeźbienia w drewnie.

Zajęcia wspinaczkowe:

Nowa oferta zajęć sportowych w naszym Centrum! Od lutego zapraszamy na zajęcia wspinaczkowe, które będziemy organizować w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach.

Spotkania trwają 2 godziny:

Wtorki – 19.00-21.00 – dzieci w wieku 9-15 lat;

Piątki – 17.00-19.00 – dzieci w wieku 5-8 lat

Koszt: 300 zł/karnet (4 spotkania)

Zajęcia poprowadzą Joanna Brzezińska i Michał Ciombor


Roboty i ich emocje:

Wasze dziecko interesuje się robotyką, programowaniem, elektroniką? Zapraszamy na warsztaty „Roboty i ich emocje”! Pod okiem specjalistów z grupy ImpulsLab uczestnicy zmierzą się z zadaniem zbudowania i zaprogramowania swojego własnego robota-skarbonki. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat, obejmują cykl 10 spotkań (zapisując dziecko na zajęcia decydujecie się Państwo na udział w całym cyklu, nie ma możliwości zapisania dziecka na pojedyncze zajęcia).

Termin:  wtorki (co dwa tygodnie lub częściej) – od 27 lutego 2024.

Grupa I – wtorek, godz. 16.00-17.00;

Grupa II – wtorek, godz. 17.15-18.15

Koszt: Koszt: 60 zł/warsztat = 600 zł za cykl 10 spotkań (możliwość płatności w III transzach po 200 zł).

Liczba miejsc jest ograniczona (maksymalnie 10 uczestników)


Ceramika:

Propozycja dla wszystkich miłośników rzemiosła i zajęć manualnych. Zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zajęcia uczą cierpliwości, rozwijają wyobraźnię, pogłębiają estetyczną wrażliwość i są idealną formą relaksu i wyciszenia. Warsztaty będą odbywać się dwa razy w miesiącu, w Kopalni Talentów w Krzeszowicach i będą trwać 90 minut.

Grupa I – dzieci (7-12 lat) – piątki (co dwa tygodnie) w godz. 15:30-17.00; grupa II – młodzież od 13 lat i dorośli – piątki (co dwa tygodnie) 17.15-18.45

Koszt: karnet miesięczny (obejmuje 2 spotkania): 90 zł

Zajęcia zaczynamy 1 marca.

Warsztaty poprowadzą specjaliści z „Glinianej Warsztatowni”, prowadzonej przez Fundację „Razem Lepiej”.


Tanecznym krokiem przez świat:

Zajęcia dla dzieci oraz dorosłych. Podczas tanecznych spotkań poznamy m.in. amerykański swing, włoską tarantellę, czy ukraiński hopak. Nauczymy się podstawowych kroków tradycyjnych tańców Europy, Ameryki i Azji. Do tworzenia układów tanecznych wykorzystamy rekwizyty (wstążki, obręcze, piłki itp.). Zaczynamy od Belgijki!

Zajęcia będą odbywały się we wtorki:

grupa I (dzieci 7-14 lat) – 18:30-19:30;

grupa II (młodzież od 15 lat oraz dorośli) – 19:30 – 21:00

Koszt: 120 zł/miesiąc (4 spotkania)

Prowadzenie: Bernadeta Kosztyła, pracownik dydaktyczno-naukowy, nauczyciel dyplomowany, instruktor tańca sportowego.

Zajęcia w Kopalni Talentów są realizowane przy wsparciu finansowym Kopalni Porfiru i Diabazu.