Koncert „SP1 dla Oli i Mateusza – Zielono mi”

5 marca 2024 roku o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej Nr 1
w Krzeszowicach, rozpoczął się koncert charytatywny „SP1 dla Oli i Mateusza – „Zielono mi”.  Podczas koncertu prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie Oli Dzwonek i Mateusza z Nawojowej Góry.

Przybyłych gości powitał dyrektor szkoły Sławomir Burek.

Koncert rozpoczął się piosenką „Zielono mi” w wykonaniu sióstr: Sandry Gąsior uczennicy Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach i Julii Gąsior uczennicy naszej szkoły.

Następnie konferansjerzy: Martyna Piekarczyk,  Bartosz Grabowski, Piotr Rabijasz, Jakub Zdziech zaprosili zebranych do wysłuchania pozostałych uczestników koncertu.

W pierwszej części na scenie wystąpili:

Daniel Komor uczeń krzeszowickiego LO – klarnet

Pani Agata Błaszczyk Pasteczka z córką Kasią – wiolonczela, skrzypce

Filip Pasteczka – trąbka

Emilia Czerhoniak – śpiew

Lena Strzebońska, Helena Smereka, Emilia Duniec, Nina Adamczyk, Kaja Orlik, Julia Matysik, Oliwia Śliwińska – taniec

Krysia Więcek – śpiew, Maja Matan, Joanna Smoleń, Natalia Ostachowska – gitary

Aleksandra Gadowska – akordeon

Zuzia Pudek – gitara

Kalina Dudewicz – śpiew

Diana Komor – keyboard

Helena Smereka, Kaja Orlik, Maja Wasiak – śpiew

Helena Sierpińska – gitara, Ola Podgórni – flet, Marta Bylina – keyboard, Marta Podgórni – skrzypce

Olena Kucia, Zosia Barczyk – śpiew

Bartosz Stach – gitara

Zosia Bener – śpiew, akordeon,  Danuta Kuflik – śpiew, Maja Wasiak – śpiew, ukelele

Uczestnicy zaprezentowali publiczności swoje artystyczno – muzyczne umiejętności, pasje i  talenty.

W drugiej części koncertu wystąpił utalentowany gitarzysta, absolwent naszej szkoły – Damian Wróbel. Laureat ogólnopolskich konkursów gitarowych, gitarzysta sesyjny, kompozytor, producent. Na co dzień pracujący w Filharmonii Krakowskiej, instruktor gry na gitarze w Klubie Przegorzały, słuchacz Akademii Realizacji Dźwięku w Jaworznie.

Artysta zaprezentował publiczności kompozycje autorskie oraz znane covery gitarowe.

Podczas koncertu zebrano kwotę: 2660 zł, która zostanie podzielona na dwie równe części i przekazana rodzicom Oli i Mateusza.