VI Gminny Konkurs Fotograficzny: Blisko coraz bliżej – wiosenna przyroda w skali makro

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krzeszowicach zaprasza wszystkich zainteresowanych uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Krzeszowice do udziału
VI Gminnym Konkursie FotograficznymBlisko coraz bliżej – wiosenna przyroda w skali makro pod Patronatem Burmistrza Gminy Krzeszowice,  Przewodniczącego Rady Miejskiej w Krzeszowicach, Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Krzeszowicach oraz Nadleśnictwa Krzeszowice.

Opiekę merytoryczną nad konkursem pełni Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie – sekcja dokumentacji fotograficznej koła naukowego leśników UR. Patronat medialny Gazeta Krakowska i Magazyn Krzeszowicki.

Konkurs trwa od 21 marca do 24 maja 2024 r.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na plakatach promocyjnych, regulaminie konkursu oraz stronie internetowej szkoły.

Wiosna powoli wkracza do świata przyrody. To dobra okazja do tego by poobserwować budzącą się do życia naturę . Chcesz przyjrzeć jej się z bliska? Wybierz się na wiosenny spacer! Weź telefon lub aparat fotograficzny i z bliskiej odległości w ogrodzie, lesie, na łące – uchwyć to, co piękne oraz niepowtarzalne. Wykonaj 2 zdjęcia makro i prześlij je na adres mailowy: akulakfoto@gmail.com Na cel możesz wziąć kwiaty, drzewa, ptaki, owady, ssaki itp. Inspiracji z pewnością nie zabraknie!

TERMINARZ KONKURSU

21.03.2024 – ogłoszenie konkursu (rozpoczęcie zbierania zgłoszeń konkursowych) 24.05.2023 – zamknięcie konkursu (zakończenie zbierania zgłoszeń konkursowych)

 26.05 – 29.05 – obrady jury Konkursu

04. 06.2024 – Ogłoszenie wyników w mediach społecznościowych SP1 Krzeszowice, zakwalifikowani do wystawy pokonkursowej zostaną poinformowani drogą mailową.

18.06.2024, godz. 10.00 – ogłoszenie oficjalnych wyników konkursu, wręczenie nagród, wykład przyrodniczy, wystawa pokonkursowa laureatów oraz wystawa XII Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne inspiracje”: Dziedziniec Zamku Tenczyn w Rudnie.

Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krzeszowicach

 Anna Kulak, Barbara Rusinek, Kamil Jarzęcki