Informacja ze szkolnej biblioteki

Dzień dobry Uczniowie i Czytelnicy,

Biblioteka szkolna jest niestety nadal nieczynna,ale mam nadzieję,że zamknięta biblioteka to nie powód,by rezygnować z kontaktu z książką. Myślę i mam nadzieję,że nie stanowi również problemu w dostępie do lektur szkolnych.

W poszukiwaniu książek zachęcam Was  do korzystania z serwerów oferujących darmowy dostęp do lektur szkolnych.Książek możecie szukać na stronach:

• CHMURA CZYTANIA.To portal prowadzony przez fundację Festina Lente. Znajdziemy tu głównie klasykę literatury. Książki są dostępne w formacie PDF.
  • WOLNE LEKTURY. To biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, której zasoby są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5557 utworów w tym wiele lektur szkolnych. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków czytanych przez artystów takich jak Danuta Stenka,Jan Peszek czy Andrzej Chyra.
  • EMPIK PREMIUM.To usługa dostępna nieodpłatnie dla wszystkich przez 60 dni.Zapewnia ona m.in. darmowy dostęp do ponad 11. tys.audiobooków i e-booków.
  • POLONA. To jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie Można tu znaleźć 3 miliony obiektów cyfrowych,książek,czasopism,rękopisów, map,rysunków.
  • FANTASTYKA POLSKA.PL. To kilkaset opowiadań,noweli,powieści z gatunków science fiction, fantasy czy horroru autorstwa polskich prozaików współczesnych.

Lektury można odszukać również na takich stronach jak:

• LEKTURY SZKOLNE (MP3) – Audiobooki do słuchania
  • Lektury.gov.pl – cyfrowa biblioteka z darmowymi lekturami szkolnymi do pobrania
  • Lektury-Legimi online – czytaj i słuchaj gdziekolwiek jesteś
  • Darmowe Audiobooki Lektury

Życzę Wszystkim miłego czytania i słuchania…
Pozdrawiam i mam nadzieję do szybkiego zobaczenia
Renata Nowak