Wycieczka – Szlak Orlich Gniazd

Co jesienią robią nietoperze???  … Kto wyrzeźbił Maczugę Herkulesa? ??… Dlaczego w Ojcowie Kościółek stoi Na Wodzie??  … – na te i inne pytania klasa 3 b znalazła odpowiedzi w poniedziałek 15 listopada 2021 podczas wycieczki do Jaskini Nietoperzowej i Ojcowskiego Parku Narodowego.  W Jaskini oprócz nietoperzy spotkaliśmy najbardziej jadowite pająki w Polsce ???- był również mamut, nosorożec włochaty, niedźwiedź i lew jaskiniowy ???? Niektórzy śmiałkowie próbowali nawet wspinaczki ? Wędrując wzdłuż potoku Prądnik po Ojcowskim Parku Narodowym potrenowaliśmy kondycję, dotleniając się niemal alpejskim powietrzem Ojcowa – zwanym niegdyś polską Szwajcarią. Radosna atmosfera, zachwyty kształtami otaczających skał i krajobrazów towarzyszyły nam przez cały czas  w odkrywaniu naszej najbliższej okolicy- krainy białych skał, zamków, jaskiń i nietoperzy ???
A kolejne zamki na Szlaku Orlich Gniazd czekają… ???