Wycieczka – Szlak Orlich Gniazd

Co jesienią robią nietoperze?🦇🦇  … Kto wyrzeźbił Maczugę Herkulesa? 🏔💪… Dlaczego w Ojcowie Kościółek stoi Na Wodzie?💒  … – na te i inne pytania klasa 3 b znalazła odpowiedzi w poniedziałek 15 listopada 2021 podczas wycieczki do Jaskini Nietoperzowej i Ojcowskiego Parku Narodowego.  W Jaskini oprócz nietoperzy spotkaliśmy najbardziej jadowite pająki w Polsce 🕷😱🕷- był również mamut, nosorożec włochaty, niedźwiedź i lew jaskiniowy 😉🦣🦏🐆 Niektórzy śmiałkowie próbowali nawet wspinaczki 🧗 Wędrując wzdłuż potoku Prądnik po Ojcowskim Parku Narodowym potrenowaliśmy kondycję, dotleniając się niemal alpejskim powietrzem Ojcowa – zwanym niegdyś polską Szwajcarią. Radosna atmosfera, zachwyty kształtami otaczających skał i krajobrazów towarzyszyły nam przez cały czas  w odkrywaniu naszej najbliższej okolicy- krainy białych skał, zamków, jaskiń i nietoperzy 🏔🏰🦇
A kolejne zamki na Szlaku Orlich Gniazd czekają… 🏰😉🏰