Wiosenna wycieczka do Wrocławia

W dniach 25-26 kwietnia 2022 roku grupa pięćdziesięciu siedmiu uczniów naszej szkoły z klas 4-8 wybrała się na szkolną wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska. Przez dwa dni mieliśmy okazję zachwycać się pięknem Wrocławia oraz czerpać pełnymi garściami z licznych atrakcji turystycznych jakie miasto oferuje turystom.

W pierwszym dniu udaliśmy się z wizytą do słynnego Ogrodu Zoologicznego oraz zwiedzaliśmy Afrykarium. Pomimo chłodnej aury, nikt nie narzekał, ponieważ obcowanie z egzotyczną przyrodą było absolutnie spektakularnym przeżyciem. Po spacerze i smacznym posiłku w restauracji „Różowa Krowa” udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

W drugim dniu czekały na nas równie ciekawe przygody, wizyta w Centrum Nauki Hydropolis, gdzie uczyliśmy się o tym jak ważna dla człowieka oraz planety jest woda. Następnie, po przyjemnej przechadzce z wrocławskimi przewodnikami turystycznymi wokół historycznej części Wrocławia odbyła się gra miejska, która według wielu uczestników wycieczki była przysłowiową wisieńką na torcie naszej wyprawy. Poszukiwania słynnych wrocławskich krasnali na uroczym wrocławskim rynku okazały wspaniałą zabawą.

Po naszym dwudniowym pobycie w mieście nazywanym „Kwiatem Europy” pozostaną miłe wspomnienia.

Opiekunowie: Katarzyna Wyznakiewicz, Katarzyna Hrabia, Wojciech Kardas oraz Marcin Kliś