ESK – Edukacyjna Sieć Antysmogowa

ESK – Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Z inicjatywy uczniów Koła Biologicznego pod opieką Pani Magdaleny Małochy w naszej szkole cała społeczność uczniowska została zaangażowana w akcję antysmogową „Walczymy ze smogiem”. Uczniowie przygotowali plakaty, które prezentowały i przypominały nasze postępowanie w celu zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza ( dbanie o oszczędzanie energii, ograniczenie „produkcji” odpadów oraz wyrobów energo-materiałochłonnych. Wspólna troska o stan naszej planety i jakość powietrza ,którym oddychamy stała się naszym priorytetem i z pewnością pomoże nam zdrowiej i piękniej żyć.

Dzięki zaangażowaniu się nauczycieli i uczniów w Edukacyjny Program Antysmogowy na budynku naszej szkoły zostało umieszczone Urządzenie do pomiaru zanieczyszczenia powietrza wraz z wyświetlaczem prezentującym wyniki dotyczące pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5.Pomiary występują w trzech kolorach: zielony to małe zanieczyszczenie;żółty- umiarkowane; czerwony-duże zanieczyszczenie. Śledząc na bieżąco wyniki pomiaru zdajemy sobie sprawę jak ważne jest nasze zaangażowanie w troskę o dobro naszej Planety.

Linki do strony:

https://esa.nask.pl/szkola/id/1354

lub

https://esa.nask.pl/szkola/id/1354/panel