Finał V Gminnego Konkursu Fotograficznego

06 czerwca 2023 r. w Dubiu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów finalistom V Gminnego Konkursu Fotograficznego „Drzewa światłem malowane w krajobrazie ziemi krzeszowickiej” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 im. A. Mickiewicza w Krzeszowicach.

W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk, Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej Robert Chochół, Nadleśniczy Nadleśnictwa Krzeszowice w Zabierzowie Edward Suski, Przedstawiciel Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie – Przewodniczący jury konkursu dr inż. Bogdan Wertz, członkowie jury – Aneta Karcz Padula nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Tenczynku, Barbara Dec – artysta plastyk, Marian Lewicki – redaktor Magazynu Krzeszowickiego, Kacper Ropka – pasjonat fotografii oraz Mirosław Więcław – sołtys Dubia.

Zebranych laureatów i gości powitał dyrektor SP1 w Krzeszowicach Sławomir Burek.

Uroczystość rozpoczęła się wykładem naukowym.

Jakie imponujące rozmiary i wiek są w stanie osiągnąć drzewa? Jak je zmierzyć? Na te pytania i wiele innych dotyczących drzew odpowiedział w swojej prezentacji „Drzewa w liczby ujęte” dr inż. Bogdan Wertz z Katedry Zarządzania Zasobami Leśnymi Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Opiekun Sekcji Dokumentacji Fotograficznej Wydziału Leśnego UR. Dzięki ogromniej wiedzy, pasji i niezwykłej osobowości prowadzącego, wykład cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności. Dr Bogdan Wertz otrzymał odznakę 'Przyjaciela Szkoły ’ w postaci tarczy z patronem naszej szkoły Adamem Mickiewiczem.

Następnie zostały wręczone nagrody i dyplomy finalistom.

Kategoria klas I – III

I miejsce – ex aequo

Nina Adamczyk – „Zielony zamek” Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza w Krzeszowicach

Antoni Wójcik – „Majestatyczne drzewo” Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza w Krzeszowicach

II miejsce – „Bawełniane niebo” Andrzej Krupa Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Konopnickiej w Nowej Górze

III miejsce – „Bezkres zieleni” Dawid Bożek Zespół Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej

Wyróżnienia –Amelia Domek – „Rozmowa drzew” Zespół Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych „Spokojna Przystań w Miękini

Dominik Brzózka – „Promień słońca” Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza w Krzeszowicach

Adrian Szlubecki – „Zimowa Jabłoń” – Szkoła Podstawowa w Sance

Kategoria klas IV – VIII

I miejsce – Zofia Styrylska „Spojrzenie w niebo”– Szkoła Podstawowa nr 1 im. A Mickiewicza w Krzeszowicach

II miejsce – Jakub Mucha „Ukłon wierzby” – Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Sienkiewicza w Krzeszowicach

III miejsce – Oliwier Koźbiał „Las o świcie” – Szkoła Podstawowa im. W. Jagiełły w Tenczynku

Wyróżnienia –Jakub Wójtowicz „Symetria” – Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza w Krzeszowicach

Szymon Kaliszan – Szkoła Podstawowa im. S. Wyspiańskiego w Filipowicach

Hanna Księżyc – Miłorząb japoński – – Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza w Krzeszowicach.

Dodatkowo zostały przyznane nagrody specjalne:

Nagroda Specjalna Dziekana Wydziału Leśnego UR W Krakowie Prof. dr hab. Marcina Pietrzykowskiego została przyznana:

Jakubowi Wójtowiczowi z SP1 w Krzeszowicach za zdjęcie „Symetria” oraz Adrianowi Szlubeckiemu ze Szkoły Podstawowej w Sance za zdjęcie „Zimowa jabłoń”.

Nagroda Specjalna Nadleśniczego z Nadleśnictwa Krzeszowice w Zabierzowie Pana mgr inż. Edwarda Suskiego została przyznana:

Ninie Adamczyk za zdjęcie „Zielony zamek”, Antoniemu Wójcikowi z SP1 Krzeszowice za zdjęcie „Majestatyczne drzewo”, Zofii Styrylskiej z SP1 Krzeszowice za zdjęcie „Spojrzenie w niebo”.

Po gali wręczenia nagród zebrani goście mogli obejrzeć plenerową wystawę fotografii wszystkich laureatów.

Wydarzenie zakończyło się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Dziękujemy p. Barbarze Rusinek, p. Beacie Piekarczyk, p. Małgorzacie Zdziech, p. Paulinie Wójcik, p. Annie Tarko, p.Ewie Deptule, p.Rafałowi Smerece, p. Markowi Tarkowskiemu, Radzie Rodziców SP1 w Krzeszowicach za pomoc w organizacji gali konkursu.

Specjalne podziękowania dla Pana Mirosława Więcława – sołtysa Dubia.

Anna Kulak, Katarzyna Wyznakiewicz, Kamil Jarzęcki

Fot. Anna Tarko