Na jednodniowych wycieczkach szkolnych

Wykorzystując „darowane” dni uczniowie klas 8b i 8a byli w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach oraz w Zespole Pałacowym w Łańcucie.

I tak:

w Tarnowskich Górach zapoznali się z osiągnięciami technicznymi, zwiedzając wystawę maszyn parowych (na powierzchni kopalni) oraz pracą górników i budową geologiczną złóż rud srebra (pod ziemią). Dodatkową atrakcją tego obiektu był „rejs” statkiem w szybie górniczym, przez wielu oceniony jako niezapomniana przyjemność. Natomiast największym zaskoczeniem było dostrzeżenie śladów życia roślinnego (mchów i paproci) w tym wydawałoby się nieprzyjaznym miejscu.

Z kolei w Łańcucie zachwycali się pięknem wnętrz pałacowych, walorami krajobrazu (w ogrodach), sztuką cerkiewną na wystawie pt. Ikony, a także cennym zbiorem powozów, największym w Europie. Jeśli tego byłoby mało to dodatkowo udali się na wystawę storczyków, na której przekonali się o niewyobrażalnej różnorodności tych roślin.

Wyjazdy te (w opinii uczestników) pozostawią na długo miłe wspomnienia.