Warsztaty „Fizyka światła”

W klasach 1a i 3a odbyły się warsztaty „Fizyka światła”, które przygotowały i przeprowadziły: mama uczniów naszej szkoły Anielki i Benia , Pani dr Martyna Krzykawska – Serda – adiunkt Uniwersytetu Jagiellońskiego Zakładu Biofizyki i Biologii Nowotworów w Krakowie wraz z doktorantką Panią mgr Aleksandrą Murzyn.

Celem warsztatów było szukanie odpowiedzi na pytania dotyczące światła: czym jest, z czego się składa, jakie są jego właściwości, jak odbierane jest przez ludzkie oko i wiele innych…?

Uczniowie korzystając z materiałów i zróżnicowanych pomocy optycznych, szukali odpowiedzi na niektóre z powyższych pytań.

Była to cenna lekcja dla młodych fizyków, gdyż nauka przez doświadczenie pozwala dzieciom szybciej zrozumieć niełatwe zagadnienia fizyki.

Uczniowie i wychowawcy klas 1a i 3a bardzo dziękują Pani Martynie i Pani Oli za inicjatywę, pomysł i zaangażowanie.