Języki obce

Wspomnienia z kwietniowej wyprawy do Włoch?????
Wspólny wyjazd młodzieży z krzeszowickich szkół zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1.
W ciągu kilku dni mogliśmy poznać piękno i bogactwo historii Florencji, Rzymu, Watykanu i Wenecji. Wspólny wyjazd był wspaniałą okazją do integracji młodzieży z szkół podstawowych i liceum.
Dziękujemy p. Annie Kitce, p. Małgorzacie Kodurze, p. Zenonowi Mąsiorowi oraz p. Marcinowi Drożdzowi za zorganizowanie wyjazdu i opiekę nad młodzieżą.

W piątek 1 marca uczniowie z grup francuskojęzycznych wzięli udział w XV Krakowskim Młodzieżowym Festiwalu Piosenki Francuskiej. Był to wspólny wyjazd młodzieży ze szkół krzeszowickich pod opieką p. Anny Kitki i p. Anny Warzechy. Naszą szkołę reprezentowały Maja Pytel, Maja Mucha i Iwanka Dykowivicka, które przepięknie zaprezentowały piosenki Indili i Louane. Gratulujemy Ivance zakwalifikowania się do Finału Festiwalu, który odbędzie 17 maja w MDK im. A.Bursy w Krakowie

Pobyt we Francji

3-7 października 2017

Projekt angielsko-francusko- niemiecki

Już piąty raz grupa młodzieży z Szkoły Podstawowej nr 1  w Krzeszowicach gościła w partnerskiej gminie  Chaumes en Brie we Francji.

Uczniowie  pod opieką Anny Kitki nauczyciela języka francuskiego, Beaty Podgórskiej nauczyciela języka niemieckiego i Zenona Mąsiora nauczyciela języka angielskiego spędzili niezapomniany tydzień w regionie paryskim. Podróż odbyła się samolotem, dla większości było to nowe doświadczenie.

Międzynarodowy projekt został zrealizowany wraz z uczniami z Gimnazjum Verneuil. Korordynatorem ze strony francuskiej była Sylvie Bladek nauczyciel języka niemieckiego i Jeremy Escobar, nauczyciel języka angielskiego.

Niezwykle ważnym atutem uczestnictwa w wymianie międzynarodowej było to, iż uczniowie mogli się szkolić w trzech językach. Ponadto polska młodzież uczyła się języka francuskiego, niemieckiego oraz angielskiego w przyjaznej, rozluźnionej atmosferze . Odkrywali Paryż i Francję z ich bogactwem językowym i w towarzystwie Francuzów.

Uczniowie polscy mogli uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych razem z ich francuskimi przyjaciółmi. Mieli zorganizowane lekcje z biologii, fizyki, angielskiego i niemieckiego oraz nieprzerwaną praktykę języka francuskiego przez cały dzień.

Uczniowie spali w domach rodzin swoich korespondentów, gdzie mogli spróbować pysznej kuchni francuskiej, a także poćwiczyć język francuski, angielski, niemiecki  i migowy. Pobyt był wspaniałą okazją do doskonalenia języków obcych, poznania nowej kultury, obyczajów i nawiązaniu nowych przyjażni polsko-francuskich.

Paryż, miasteczko średniowieczne Provins, Zamek Fontainebleau, spotkanie z burmistrzem Jean-Paul Guyonnaud w Urzędzie Miejskim, wieczór polsko – francuski przygotowany przez francuskie, wizyta w partnerskim gimnazjum Verneuil, na  zawsze pozostaną w pamięci.

Vive La France et La Pologne !!!