SRU

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ROK SZKOLNY 2019/2020

Samorząd Uczniowski jest jednym z czterech organów szkoły powołanym w celu współdziałania z Dyrektorem Szkoły, Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców.
Samorząd uczniowski zrzesza wszystkich uczniów szkoły, reprezentację stanowi trzech, czterech przedstawicieli klas wybieranych w wyborach klasowych.
Przewodniczący i jego zastępcy wybierani są z grona przedstawicieli poszczególnych klas we wrześniu każdego roku.

Główne zadania Samorządu to:

• Budowanie wśród uczniów poczucia własnej wartości i przydatności na rzecz szkoły
  • Organizowanie działalności kulturalno-oświatowej zgodnie z potrzebami uczniów i możliwościami szkoły
  • Wdrażanie uczniów do samorządności oraz kształtowanie umiejętności współdziałania w zespołach klasowych
  •  Zachęcanie do aktywnego włączania się w działalność oraz czynne uczestniczenie w życiu szkoły.
  • Kształtowanie umiejętności projektowania i organizowania imprez szkolnych
  • Kultywowanie tradycji regionalnych
  • Zaangażowanie w realizację akcji ekologicznych, charytatywnych i artystycznych realizowanych przez szkołę oraz innych akcji zgłaszanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli
  • Promowanie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku

PRZEWODNICZĄCY SZKOLNEJ RADY UCZNIOWSKIEJ:

Maja Mucha, klasa 8A

ZASTĘPCY:

Inez Durlak i Zuzanna Orlik, klasa 8B

PRZEDSTAWICIELE SRU Z POSZCZEGÓLNYCH KLAS:

IV A

• Zuza Spytkowka
  • Iga Malinowska

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krzeszowicach

Wczoraj w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej.
Kandydowali uczniowie klasy VIIIA i VIII B:

1. Maja Mucha
  2. Tomasz Balon
  3. Mateusz Kamiński
  4. Ivanna Dykovytska

Wyniki głosowania:

• Liczba osób, które przystąpiły do głosowania: 292
  • Liczba oddanych głosów ważnych: 292
  • Liczba oddanych głosów nieważnych: 1
  1. Maja Mucha uzyskała 150 głosów
  2. Tomasz Balon 23 głosy
  3. Mateusz Kamiński 28 głosów
  4. Ivanna Dykovtska 91 głosów

Radnym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krzeszowicach została Maja Mucha
Wszystkim kandydatom gratulujemy !

APEL SZKLONY, 03.10.2019

Dnia 03 października 2019 w naszej szkole odbył się  pierwszy tegoroczny apel organizacyjny Szkolnej Rady Uczniowskiej.
Na apelu został przedstawiony zarząd oraz skład Szkolnej Rady Uczniowskiej, która postara się o  organizowanie dla  swoich szkolnych koleżanek i kolegów ciekawych imprez szkolnych, świąt, zabaw i konkursów.

Szczególnie gorąco powitaliśmy uczniów klas pierwszych, którzy już w najbliższym czasie staną się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły ( 14 października odbędzie się uroczyste ślubowanie klas pierwszych ).

Z okazji niedawno obchodzonego Dnia Chłopaka w imieniu przewodniczącej SRU  oraz wszystkich dziewcząt w szkole wszystkim młodym i tym starszym panom zostały złożone życzenia wszystkiego najlepszego.

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH, 14 PAŹDZIERNIKA

NA HALI SPORTOWEJ ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.PODCZAS UROCZYSTEJ AKADEMII MIELIŚMY PRZYJEMNOŚĆ POZNAĆ UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH, KTÓRZY TUŻ PO UROCZYSTYM ŚLUBOWANIU I PASOWANIU NA UCZNIA PO RAZ PIERWSZY WYSTĄPILI NA SZKOLNEJ SCENIE.UCZNIOWIE SRU NA POWITANIE „PIERWSZAKÓW” W NOWEJ SZKOLE PRZYGOTOWALI MAŁĄ NIESPODZIANKĘ.W TAKT PIOSENKI Z „AKADEMII PANA KLEKSA” PT. „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE” UCZNIOWIE SRU PRZEBRANI ZA POSTACIE BAJKOWE ZAPROSILI PIERWSZAKÓW DO WSPÓLNEJ ZABAWY I TAŃCA CZĘSTUJĄC ICH RÓWNIEŻ SŁODYCZAMI.