Akcja charytatywna

W dniach 16 – 20 października 2023 SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU zaprasza wszystkich członków społeczności szkolnej do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Spokojna Przystań” w Miękini i Pogotowia Opiekuńczego w Skawinie.

Zbieramy przybory szkolne / np. ołówki, przybory do pisania, gumki, kredki, nożyczki, linijki, pisaki, bloki, zeszyty itp./

Miejsce zbiórki: przy portierni szkolnej.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji i wsparcia dzieci z tych placówek.

Zbiórka będzie połączona z TYGODNIEM KLASOWYCH AKTYWNOŚCI – WSZYSTKIE BARWY SZKOLNEJ MOCY

Celem akcji jest pomoc potrzebującym, rozwijanie empatii w relacjach międzyludzkich, a także uświadomienie uczniom ich mocnych stron, talentów, budowanie poczucia własnej wartości, integracja klasowa.

TYDZIEŃ KLASOWYCH AKTYWNOŚCI – WSZYSTKIE BARWY SZKOLNEJ MOCY skierowany jest dla klas I – III oraz dla chętnych klas IV-VIII (chętne klasy IV – VIII prosimy o zgłoszenie swojego udziału do p. A. Kulak i B. Rusinek

Wszystkie barwy szkolnej mocy – zadania dla klas:

Dzień 1 (Poniedziałek) 16.10.2023

Moc marzeń – Dzień niebiesko – różowy – biały

Uczniowie wycinają z niebieskiego papieru chmurki na których wypisują swoje marzenia. 

 Z powstałych chmurek zostanie utworzona galeria „Z głową w chmurach”. Na przerwie o godz. 10.35 wolontariusze przejdą po klasach i zbiorą gotowe prace.

Dzień 2 (Wtorek) 17.10.2023

Moc pasji i zainteresowań Dzień ulubionych kolorów

Uczniowie przygotowują kolorowe ilustracje przedstawiające swoje ulubione hobby. Na przerwie o godz. 10.35 wolontariusze przejdą po klasach i zbiorą gotowe rysunki, z których zastaną utworzone klasowe książeczki. Prosimy, aby każdy uczeń podpisał na odwrocie swoją pracę (imię, nazwisko, klasa). Prosimy każdą klasę o wykonanie strony tytułowej do swojej książeczki.

Dzień 3 (środa) 18.10.2023

Moc radosnej twórczości i kreatywności – dzień pomarańczowy

Każda klasa dostanie dynię. Zadaniem uczniów będzie ozdobienie jej w najbardziej szalony i pomysłowy sposób. O godzinie 11.30 wolontariusze odbiorą z poszczególnych klas ozdobione dynie. Będą one walczyć o koronę DYNIOWEJ MISS. Wyniki poznamy w piątek.

Dzień 4 (czwartek) 19.10.2023

Moc słów – Dzień zielony

Uczniowie w klasach tworzą zielone serca na których wypisują miłe słowa dla wybranych kolegów, nauczycieli, pracowników szkoły. Na odwrocie wskazują odbiorcę wiadomości. Na przerwie o godz. 9.40 wolontariusze zbiorą z klas serca i dostarczą je do wskazanych osób.

Dzień 5 (piątek) 20.10.2023

Podsumowanie akcji – WSZYSTKIE BARWY SZKOLNEJ MOCY

Moc barw – DZIEŃ KOLOROWEGO CIUSZKA. Uczniowie przychodzą do szkoły ubrani kolorowo i barwnie…..Wystawa prac uczniów, wykonanych podczas Tygodnia Klasowych Aktywności (PARTER pawilon A) – Zakończenie zbiórki charytatywnej

Dziękujemy Panu Grzegorzowi Dura za przekazanie nam dyń:)

Organizatorzy;

Anna Kulak, Barbara Rusinek, Anna Jasic