Warsztaty fotograficzne 2023

24 października w piękny, słoneczny, jesienny dzień grupa pasjonatów przyrody i fotografii z naszej szkoły wyruszyła na objazdowe warsztaty przyrodniczo – fotograficzne po najpiękniejszych zakątkach Gminy Krzeszowice.

Trasa wiodła: Krzeszowice /Park Miejski/ – Czerna /Krajobrazowy Rezerwat Przyrody – Dolina Eliaszówki/ – Paczółtowice /Kościół/ – Tenczynek /Brama Zwierzyniecka/ – Rudno/Zamek Tenczyn/.

Prowadzącymi warsztaty byli: dr inż. Bogdan Wertz z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz mgr inż. Kordian Habel z Nadleśnictwa Krzeszowice. W otoczeniu złotoczerwonych parków i lasów, tajemniczych i zagadkowych miejsc, urokliwych zabytków w jesiennych kolorach natury, młodzi adepci sztuki fotograficznej zapoznawali się z aspektami malowania światłem pod czujnym okiem profesjonalistów. W trakcie zajęć uczestnicy pracowali nad podstawami fotografii krajobrazowej, portretowej, architektury, zdjęciami w ruchu, makro. Poznali tajniki światła i cienia, aby tworzyć wyjątkowe fotografie. Zapoznali się z zagadnieniami związanymi z kompozycją fotografii oraz w jaki sposób oświetlenie wpływa na czas naświetlania i jakość zdjęć.

W Stodole Artystycznej przy Muzeum Agatów w Rudnie odbyło się podsumowanie warsztatów z udziałem Dyrektora Szkoły Sławomira Burka.

Przyrodnicza przygoda z aparatem zakończyła się ogniskiem z niezapomnianym widokiem na malowniczy, zasnuty mgłą szczyt Babiej Góry.

Składamy serdeczne podziękowania Panom: Bogdanowi Wertzowi i Kordianowi Hablowi za wspaniałą współpracę, która pozwala naszym uczniom rozwijać ich pasje i zainteresowania.

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Ryszardowi Pałce z Paczółtowic za życzliwe przyjęcie naszej grupy.

link do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/ueEz41Gh4ZWJdfCi9

Anna Kulak