Kwiecień – miesiącem autyzmu

?Kwiecień uznawany jest za czas,w którym w sposób szczególny szerzy się wiedzę na temat autyzmu.�?Corocznie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 r., aby zwrócić uwagę społeczeństwa na potrzeby i problemy osób dotkniętych tym zaburzeniem oraz w celu propagowania wiedzy o nim.

?Symbolem solidarności z osobami ze spektrum autyzmu jest kolor niebieski

?Symbolem autyzmu stały się również puzzle, ponieważ, rozumienie i postrzeganie świata przez osoby ze spektrum jest coraz lepiej poznane, ale wciąż wiele elementów układanki nie zostało jeszcze poznanych

? Niebieski motyl kojarzy się z solidarnością z osobami ze spektrum

♾️Najnowszym symbolem autyzmu jest tęczowy znak nieskończoności, który podkreśla różnorodność spektrum autyzmu i wskazuje na podejście w nowym ujęciu – neuroróżnorodności

?03.04.2024 r. chętni uczniowie naszej szkoły na znak solidarności z osobami ze spektrum włączyli się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu?

??♾️?Możemy razem sprawić, że nasza społeczność stanie się bardziej świadoma i otwarta???